U-21: Hrvatska prošla u četvrtfinale golom Bradarića u 91. minuti

Written by on 01/04/2021

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija izborila je jučer prolazak u četvrtfinale Europskog prvenstva usprkos porazu od Engleske od 2-1 u susretu posljednjeg, 3. kola skupine D.

Golove za Englesku postigli su Eze i Jones, no Hrvatsku je spasio Domagoj Bradarić u prvoj minuti sudačke nadoknade pogotkom s 23 metra što je bilo dovoljno za prolazak jer je Portugal u drugoj utakmici ove skupine u Ljubljani svladao Švicarsku sa 3:0. Hrvatska reprezentacija imala je nekoliko dobrih šansi tijekom utakmice, no lopta do samog završetka nijednom nije završila u golu.

Izbornik Igor Bišćan ostvario je ovim plasmanom u četvrtfinale najveći uspjeh u povijesti hrvatske mlade reprezentacije.

Igralo se od 98. minute, ali Englezi nisu ozbiljnije zaprijetili pa je Hrvatska umjesto Engleske prošla u četvrtfinale. Šokirani engleski nogometaši na kraju su se pokušali sukobiti s našim igračima tijekom slavlja nakon utakmice, a nogometaš Liverpoola Curtis Jones zbog toga je dobio i crveni karton. Mlade reprezentativce 31. svibnja u Mariboru čeka branitelj naslova Španjolska.

Izbornik se na konferenciji za medije nakon utakmice osvrnuo i na potencijal mladih igrača.