NBA: Sunsi u finalu Zapada, pet poena Šarića

Written by on 14/06/2021

Phoenix Sunsi svladali su noćas Denver Nuggetsa sa 125-118 i tako se s ukupnih 4-0 plasirali u finale Zapadne konferencije NBA lige.

Do četvrte pobjede u seriji predvodili su ih Chris Paul i Devin Booker, koji su zajedno zabili 71 poen, dok je naš Dario Šarić za 14 minuta provedenih na parketu ubacio 5, a dodao je i jedan skok te dvije asistencije. S druge strane, Nuggetsi su u trećoj četvrtini, zbog namjernog prekršaja, ostali bez MVP-a lige, Nikole Jokića, koji je do tada upisao 22 poena i 11 skokova. U ranijoj sinoćnjoj utakmici, Milwaukee Bucksi su svladali Brooklyn sa 107-96 i tako poravnali rezultat u polufinalu Istoka na 2-2. Do pobjede ih je vodio Giannis Antetokounmpo, sa 34 poena i 12 skokova, dok je kod Netsa Kevin Durant ubacio 28 uz 13 skokova. Dodajmo i da je Brooklyn, nakon ozljede Jamesa Hardena, ostao bez još jednog ključnog igrača, nakon što se u drugoj četvrtini ozlijedio Kyrie Irving.