Đokoviću Roland Garros

Written by on 14/06/2021

Prvi tenisač svijeta, Novak Đoković, pobjednik je drugog Grand Slama sezone, Roland Garrosa.

Đoković je u epskom finalu, nakon četiri sata i 11 minuta igre, velikim preokretom svladao Grka Stefanosa Tsitsipasa. Đoković je još jednom pokazao strašnu mentalnu snagu i slavio sa 6-7 2-6 6-3 6-2 i 6-4 te došao do svog 19. Grand Slama. Tako se na samo jedan naslov zaostatka približio svojim velikim rivalima i aktualnim rekorderima, Rafaelu Nadalu i Rogeru Federeru, koji dijele prvo mjesto svih vremena s 20 Grand Slam titula. Osim toga, Đoković je postao prvi igrač u Open eri koji je osvojio svaki od četiri Grand Slama barem dva puta.

Teniskim vijestima dodajmo i da je naš Marin Čilić jučer osvojio naslov na ATP turniru u Stuttgartu, nakon što je sa 7-6 i 6-3 svladao mladog Kanađanina Felixa Auger Aliassimea. Marin je tako osvojio svoj 19. ATP naslov u karijeri, na putu do kojeg nije izgubio niti jedan set.