Vatreni razbili Mađare 3:0

Written by on 11/10/2019

Hrvatska se napokon vratila na Poljud te pred 33 tisuće navijača s čak 3:0 pobijedila Mađarsku u kvalifikacijama za Euro 2020.

Vatreni su dominirali od prve minute i pitanje pobjednika niti jednog trenutka nije bilo upitno. Do pobjede su došli u prvom dijelu kada su kaznili sve pogreške Mađara.Vodeći gol u 5. minuti zabio je Luka Modrić:

Dvostruki strijelac bio je Bruno Petković. U 24. minuti zabio je maestralni gol petom, a u 42. dao je još jedan:

Nikad u povijesti Hrvatske nije se igrala utakmica u boljem ambijentu, izjavio je za Novu tv izbornik Dalić:

Vatrene u nedjelju očekuje gostovanje u Walesu koji je remizirao sa Slovačkom 1:1. Pobjeda nam donosi siguran plasman na Europsko prvenstvo.

U slučaju da izgubimo, Hrvatska još ima utakmicu sa Slovačkom u Rijeci gdje će pobjeda donijeti plasman na EURO.

Hrvatska vodi na ljestvici sa 13 bodova, Slovačka je druga sa 10 bodova, Mađarska ima devet, a Wales sedam bodova, ali i utakmicu manje. Na začelju je Azerbajdžan s jednim bodom.

Spomenimo i da jučer u Splitu nisu zabilježeni značajniji incidenti. Policija je priopćila da je tijekom dana ukupno privedeno 85 osoba, od čega 36 hrvatskih i 49 stranih državljana uglavnom zbog kršenja javnog reda i mira. Također, pregledom stadiona pronađeno je 8 komada različitih vrsti pirotehničkih sredstava.