Split i Zadar u finalu Kupa Krešimira Ćosića

Written by on 11/02/2021

U finalu Kupa Krešimira Ćosića igrat će košarkaši Splita i Zadra. Zadar je na svom Višnjiku sinoć svladao Cibonu s 84-82.

Zadrani su do pobjede stigli stvorivši prednost tijekom druge i treće četvrtine, a u zadnji dio utakmice domaćini su ušli s 63-50. Cibona je  minutu i pol prije kraja tricom Reynoldsa uspjela doći na zaostatak od samo tri koša, no Zadar se vratio u prednost.

U neizvjesnoj završnici, košarkaši Cibone promašili su nekoliko ključnih slobodnih bacanja za vodstvo te je Zadar slavio sa samo dva poena razlike. Kod Zadrana su najbolji bili Anthony Carter i Aleksandar Bursać s po 16 poena, dok je Damir Markota sa 16 koševa predvodio Cibonu.

O pobjedniku Kupa ove godine odlučivati će se ove subote u Omišu u Gradskoj sportskoj dvorani Ribnjak.