Rijeka izborila play off Europa lige!

Written by on 25/09/2020

Rijeka je izborila play-off Europa lige! Na Rujevici nakon produžetaka, Riječani su pobijedili ukrajinski Kolos 2-0.

Poveli su u 102. minuti golom Escovala, da bi pobjedu domaćina potvrdio Franko Andrijašević pogotkom u 115. minuti.  Rijeka će plasman u natjecanje u skupinama loviti 1. listopada na gostovanju kod Kopenhagena.

S druge strane, Lokomotiva i Hajduk zaključili su svoju europsku priču. Nogometaši Hajduka u susretu 3. pretkola izgubili su na gostovanju kod Galatasaraya 2:0, a oba gola primili su u zadnjih 15 minuta. Lokomotiva je pak doživjela težak poraz u Švedskoj od Malmoa 5:0.

Hrvatska će tako u play-offu imati dva predstavnika, Rijeku i Dinama kojeg očekuje domaći ogled protiv Flore, aktualnog prvaka Estonije.