Real Madrid treći put zaredom osvojio Ligu prvaka

Written by on 27/05/2018

Nogometaši Real Madrida osvojili su Ligu prvaka nakon što su u finalu u Kijevu pobijedili Liverpool s 3:1.

Pogotke su za Real dali Karim Benzema i dvostruki strijelac Gareth Bale, dok je za Liverpool pogodio Sadio Mane na dodavanje Dejana Lovrena.

Realu je to rekordni 13. naslov europskog prvaka i treći zaredom, dok je Liverpool ostao na pet naslova. Junak dvoboja bio je Velšanin dvostruki strijelac Bale, koji je ostvario jedan od naljepših golova u povijesti finala – iznimno atraktivnim visokim škaricama. S druge strane tragičar susreta bio je njemački vratar Loris Karius, koji je bio izravni krivac za dva od tri gola Reala, te je poslije tekme u suzama molio navijače za oprost.

Loša sreća za Liverpool počela je od 30. minute, kada je Sergio Ramos grubo startao na Salaha, Liverpoolovog najboljeg igrača. Salah je ozlijedio rame i u suzama napustio travnjak, a Ramos za to nije bio kažnjen. Suza će čini se biti i za Egipat, jer je Salah, kako prenose portali, iščašio rame i propustit će Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Real, Mateo Kovačić je ostao na klupi Kraljevskog kluba, a Lovren je odradio svih 90 minuta za Redse i asistirao je za jedini pogodak.