Prva HNL: Varaždin bolji od Rijeke, Dinamo od Gorice

Written by on 24/01/2021

U prvoj utakmici jučerašnjeg programa 17. kola Prve HNL, Varaždin je kod kuće bio bolji od Rijeke s 2-1.

Na poluvremenu su vodili 2-0 golovima Urate i Obregona, a poraz Riječana ublažio je Kulenović. Drugi susret dana donio nam je ludilo u Velikoj Gorici. Domaćini su protiv Dinama rano poveli 1-0, Dinamo je preokrenuo rezultat, a do poluvremena je izjednačio Lovrić. U drugom dijelu, Gorica ponovno vodi preko Špikića, no Dinamo dolazi do još jednog preokreta golovima Petkovića i Theophil Catherina u 89. i 95. minuti.

Rekao je trener Dinama Zoran Mamić, a evo što je poručio strateg Gorice Siniša Oreščanin.

Dinamo se ovom pobjedom vratio na vrh tablice s 36 bodova, koliko ima i drugi Osijek, no Plavi imaju utakmicu manje. Utakmicu manje ima i Gorica, koja je ostala treća s 30 bodova.  Posljednja utakmica 17. kola igra se danas u Puli, gdje od 17 i 5 Istra dočekuje Slaven Belupo.