Prva HNL: Pobjede Varaždina i Hajduka, remi Rijeke i Šibenika

Written by on 04/02/2021

U najzanimljivijem jučerašnjem susretu 19. kola Prve HNL, Rijeka i Šibenik su odigrali 2-2.

Početak utakmice obilježio je penal Luke Menala koji je poništen jer je VAR-om utvrđeno da je bio u milimetarskom zaleđu. Šibenik je nakon toga u 5 minuta stigao do dvostruke prednosti, a strijelci su bili Sahiti i Jurić. Drugo poluvrijeme obilježila je dominacija Rijeke, koja je smanjila preko Pavičića. Do boda su došli duboku u samom finišu utakmice, koji je ponovno obilježio Var. Prvo je u 90. minuti Yateke zatresao mrežu gostiju, no nakon više od četiri minute pregledavanja snimke utvrđeno je kako je prije Yatekeova pogotka Kulenović bio u minimalnom zaleđu.

Uslijedila je dugačka nadoknada u kojoj su Riječani tri puta tražili kazneni udarac, a dobili su ga u 101. minuti, kada ga je realizirao Andrijašević. Svoju zbunjenost čitavom situacijom, nakon utakmice je iskazao trener Riječana Simon Rožman.

U preostala dva jučerašnja dvoboja, tri boda osvojili sz domaćini – Hajduk je sa 1-0 svladao Istru, dok je Varaždin s 2-1 bio uspješniji od Gorice.