Poraz od Turske za kraj kvalifikacija

Written by on 23/02/2021

Hrvatska košarkaška reprezentacija upisala je još jedan poraz u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2022..

Jučer su u Istanbulu bolji bili domaćini – košarkaši Turske sa 84-78. Prva četvrtina je bila izjednačena, no u drugoj se Turska odvaja na dva poena razlike. Hrvatske je bila nešto bolja u trećoj četvrtini, no do kraja utakmice nisu uspjeli doći do vodstva.

Tursku su reprezentaciju do pobjede vodili  Sanli i Tuncer s po 17 poena i Shane Larkin koji je ubacio 16. U reprezentaciji Hrvatske najbolji je s 13 poena bio Tomislav Gabrić, dok su Miro Bilan i Goran Filipović dodali po 12 poena, a Antonio Vranković i Željko Šakić po 10. Inače, ovo je drugi poraz Hrvatske u ovim kvalifikacijama, prije Turske od nas su bolji bili Nizozemci koji su u subotu slavili sa 65-57. Hrvatska je ipak kao prvoplasirana u skupini D s deset bodova osigurala plasman na Europsko prvenstvo 2022., kao i drugoplasirana Nizozemska s devet bodova koliko ima i Turska na trećem mjestu.