Očekivan poraz PPD-a Zagreb

Written by on 18/02/2019

Rukometaši PPD Zagreba očekivano su na gostovanju u Parizu u sklopu 12. kola Lige prvaka poraženi s 33:28 (19:13) od vodeće momčadi skupine B.

Zagrebaši su počeli rastrčano i poletno. U prvom dijelu prvog poluvremena obrane nisu funkcionirale niti na jednoj strani i ‘Lavovi’ su uspijevali ostati u tek minimalnom zaostatku. Ipak, sredinom prvog dijela, obrana Parižana predvođena Viranom Morrosom te sjajnim Thierryem Omeyerom kao da je prebacila u višu brzinu a kao rezultat PSG je zabio nekoliko lakih golova preko Gensheimera i Sagosena i prvi put pobjegao na tri pogotka razlike (11:8). Do kraja prvog dijela prednost domaćina se udvostručila (19:13) ponajviše zahvaljujući sjajnom Mikkelu Hansenu koji je u prvih 30 minuta mrežu Zagrebaša zatresao čak pet puta. Napad Zagreba na momente je bio bezidejan i nemoćan ali jasno je kako je loša obrana ipak glavni razlog poprilično velikog zaostatka ‘Lavova’ već nakon prvog dijela.

Drugo poluvrijeme bilo je ipak nešto slabije. U prvih nešto više od pet minuta Gensheimer je pogodio tri puta a Hansen dvaput za velikih plus devet (24:15). Parižani nisu dozvolili iznenađenje – vraća se Hansen i pomaže PSG-u mirno privesti utakmicu kraju.

PSG drži vrh ljestvice s 20 bodova, dok je hrvatski prvak četvrti s 10 bodova.
Unatoč ovom porazu Zagrebaši pobjedom protiv Flensburga u sljedećem kolu 24. veljače mogu doći vrlo blizu prolaska u osminu finala.