Hrvatska pobijedila Italiju

Written by on 06/01/2019

Najbolji hrvatski rukometaši su sa 28:20 pobijedili reprezentaciju Italije i tko još jednom osvojili Croatia Cup 2019.
Naši igrači odradili su lakši trening u posljednjoj provjeri prije odlaska na Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj i Danskoj. Protivnik koji kvalitetom nije mogao parirati u segmentima rukometne igre ipak je pružio snažan otpor.

Dobar dio utakmice nismo uspijevali napraviti značajniju razliku, a tek smo u 41. minuti prvi put poveli s pet pogodaka razlike. Igrala se agresivnija obrana i bilo je izvjesno da će izabranici Lina Červara doći do pobjede.

Unatoč ne baš sjajnom dojmu s kojim smo se predstavili istarskoj publici treba uzeti u obzir da su naši igrači posljednjih dana naporno radili i na podizanju fizičke forme.

I s Italijom, kao i s Crnog Gorom, prvo poluvrijeme opet smo odigrali nekako pod ručnom, no u drugom poluvremenu, kada je bilo najpotrebnije i kada smo uhvatili naš pravi ritam, opet smo pokazalo koja je naša prava snaga. Kako se bliži SP misli su nam već sve više u tom prvom kolu pa je jasno bilo da ni mi na ovom turniru u obje utakmice nećemo ići punom snagom da se ne trošimo bespotrebno, a i taktički je bilo važno sakriti neke naše zamisli od ‘špijuna’ koji su nas sigurno pratili– istaknuo je Lino Červar koji listu konačnih putnika za SP još uvijek skriva od novinara.

Bičanić je naravno odavno u reprezentativnim kombinacijama i igrač sa šireg kadra na koje ozbiljno računamo za bilo koju reprezentativnu akciju. Još ću dobro razmisliti, ali nije isključeno da u Njemačku otputuje i koji igrač više od 16 koliko možemo prijaviti. No, dileme oko sastava gotovo da i nemam. Nakon ovih priprema i ove dvije odigrane utakmice jasno mi je što ova selekcija može i s kakvom igrom želim da se predstavimo na SP-u. Što se našeg dometa na svjetskoj smotri tiče uvjerena sam da puno toga ovisi isključivo o nama– istaknuo je Červar.