Dinamo razbio Atalantu 4:0!!!

Written by on 19/09/2019

Čudesni Dinamo otvorio je nastup u C skupini Lige prvaka fantastičnom predstavom – pred 28.863 gledatelja pobijedili su na Maksimiru Atalantu sa čak 4:0.

Dinamo je poveo u 10. minuti golom Marina Leovca, a potom je na scenu stupio junak večeri Mislav Oršić postigavši tri gola u 31., 42. i 68. minuti..

Bila je to Dinamova večer za pamćenje. Sasvim sigurno najbolja igra otkako je Nenad Bjelica preuzeo klub, ali i najbolja predstava koju su Modri prikazali u 37 susreta odigranih u Ligi prvaka:

..rekao je Bjelica za HRT te posebno pohvalio trostrukog strijelca Oršića:

Moramo spomenuti i da su uoči početka utakmice, Bad Blue Boysi izveli spektakularnu koreografiju – prvu na Sjeveru nakon 10 godina. Izvjesili su transparent s natpisom: “Postoji mjesto gdje mogao bih stati, visoko dignuti ruke i pjevati našu pjesmu.”

Inače, pobjedom protiv Atalante Dinamo je zaradio 2,7 milijuna eura, odnosno oko 20 milijuna kuna.

U drugom susretu iz ove skupine Manchester City je u Harkivu pobijedio Šahtar s 3-0. Upravo će kod Citiyja Dinamo imati idući nastup i to 1. listopada, dok će u Bergamu snage odmjeriti Atalanta i šahtar.