Debakl Vatrenih u Elcheu

Written by on 12/09/2018

Vatreni su otvorili natjecanje u Ligi nacija debaklom u Elcheu. Od domaćina Španjolske su izgubili čak 6:0, što je najteži poraz hrvatske nogometne reprezentacije u povijesti.

Iako je Hrvatska odlično ušla u utakmicu i u prvih 20 minuta je imala dvije sjajne prilike koje su promašili Santini i Perišić, uslijedila je katastrofa – od 24. do 35. minute primili smo čak tri gola – već tada je bilo jasno kako je ova utakmica izgubljena, ne samo zbog rezultata već i zbog nemoći koju su u tim trenucima naši nogometaši pokazivali. Izbornik Zlatko Dalić, nakon utakmice nije skrivao razočaranje, za Novu tv je rekao:

Jako dobri smo bili prvih 20 minuta, tri stopostotne šanse, a nakon toga i ozljede Vrsaljka smo jednostavno nestali s terena. Ni duela ni agresije, jednostavno raspad sistema. Nakon tih 20 minuta smo se raspali, nismo bili niti sjena onog što smo bili prije. Moramo znati da je to problem, rekao je izbornik.

Oglasio se i kapetan Luka Modrić. On smatra da je Hrvatska još uvijek daleko od svoje prave forme pa se raspala nakon što je primila prvi pogodak u porazu od 0:6 protiv Španjolske.

Vjerojatno još nismo svi u punom treningu, početak je sezone. Ali opet, bez obzira na to, nedopustivo je da ovako rasprodajemo ugled kojeg smo tako teško stekli. Ako pristup nije onakav kakav je bio na Svjetskom prvenstvu teško možemo igrati protiv bilo kakve ekipe a pogotovo protiv ovakve, rekao je Modrić.

Inače, dosad najteži poraz naše reprezentacije bio je 2009. na Wembleyju, kada smo u kvalifikacijama za SP 2010. izgubili od Engleske 5:1. Što se tiče Lige nacija, idući nastup Hrvatska ima 12. listopada kada će na praznoj Rujevici ugostiti Englesku.