Bravo dečki! Vatreni su u polufinalu Svjetskog prvenstva!

Written by on 08/07/2018

Ponovno je bila drama, ali nema veze jer Hrvatska je u polufinalu Svjetskog nogometnog prvenstva!!!

Vatreni su u četvrtfinalu u Sočiju boljim izvođenjem 11-eraca izbacili domaćina Rusiju. Početak nije bio idiličan, Rusija je povela golom Denisa Čeriševa u 31. minuti, da bi na 1:1 osam minuta poslije izjednačio Andrej Kramarić.

Igrali su se produžeci, Hrvatsku je u vodstvo doveo Domagoj Vida u 101. minuti, no za 2:2 pogodio je Mario Fernandes u 115. pa su o posljednjem polufinalistu odlučivali udarci s bijele točke. Četiri od pet hrvatskih izvođača bilo je precizno, dok kod Rusa dva nisu uspjela svladati Subašića. Kao i protiv Danske u osmini finala, posljednji 11-erac za Hrvatsku izveo je i pogodio Ivan Rakitić.

Izbornik Dalić je prva naša četiri penala gledao uz igrače na travnjaku, a onda se, kod posljednjeg povukao na klupu. I nakon što je Raketa zabio, emocije su prevladale, Dalić je, od sreće i pritiska, počeo plakati u zagrljaju svog pomoćnika Ognjena Vukojevića.

Uvijek imamo težak put i uvijek se moramo boriti do kraja, tako je to u mom životu. Ovo je nagrada za borbu, za muku, za trud. Hrvatska je u polufinalu SP-a. Strašna stvar. Rusi? Znamo kako igraju, nisu nam dali da igramo. U drugom dijelu bili smo bolji. Bila je ovo utakmica protiv 50 tisuća navijača, ma strašno. Bila bi šteta da šetamo po Rusiji a da ne vidimo Moskvu, prva je reakcija izbornika Dalića iz Sočija.

Satima nakon dramatične pobjede Vatrenih na stadionu Fišt – odjekivala je hrvatska pjesma. Pjevalo se i skakalo u svakom kutku svlačionice, ipak smo 20 godina čekali na ovaj plasman u polufinale. S igračima je slavila i predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović, koja je pratila cijelu utakmicu na stadionu u Sočiju i žestoko bodrila naše Vatrene.

Iduća na redu je Engleska, s kojom igramo u polufinalu u srijedu 11. srpnja u Moskvi.